KONST / Litografier / Färglitografi 12156318
nr 1215 6318
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
måndag 5 november 2018
kl 20:05:47
Richard Mortensen
Läs mer om Richard Mortensen